آموزش سیستم‌های اعلام حریق, تجهیزات اعلام حریق

دتکتور حرارتی صنعتی، INDUSTRIAL HEAT DETECTOR

دتکتور حرارتی صنعتی

در محیط هایی که نیاز به تجهیزات دارای IP وجود دارد دیگر نمیتوان از دتکتورهای حرارتی معمولی استفاده کرد. در این حالت معمولا از دتکتورهای حرارتی صنعتی که دارای درجه حفاظتی بالایی در مقابل نفوذ آب و گرد و غبار دارند استفاده می شود. این دتکتورها بسته به شرایط استفاده و همچنین درجه حرارتی که می خواهد دیتکت کند متفاوت می باشد.

برند های دتکتور حرارتی صنعتی

 • GE
 • KIDDE FENWAL

 • THEHRMOSTICK

 • OGGIONI
 • MEDC

این دتکتورها معمولا در نواحی صنعی استفاده شده و دارای تنظیمات درجه حرارتی می باشند. همچنین می توان این دتکتورها را به صورت کانونشنال نیز در مدار قرار داد.

این دتکتور ها معمولا به صورت EX عرضه شده و دارای تاییدیه IP66 و یا IP67 را دارا می باشد، بدنه این دتکتورها به دلیل استفاده در نواحی صنعتی معمولا از جنس STAINLESS STEEL 316 و یا GRP که حداکثر مقاومت را در برابر خورندگی دارا می باشند. رنج دمایی کارکرد این دتکتورها معمولا بسته به برند متفاوت می باشد ولی به طور عموم به صورت زیر میباشد که در هنگام سفارش گذاری می بایست به آن دقت شود:

 1. ۶۰
 2. ۷۱
 3. ۸۸
 4. ۱۰۷
 5. ۱۳۵
 6. ۱۶۳
 7. ۱۸۲ درجه سانتیگراد

قیمت این دتکتورها بسته به شرایط استفاده و همچنین برند سازنده متفاوت می باشد. برای مثال قیمت دتکتور حرارتی شرکت MEDC در تاریخ ۹۵/۱۰/۲۳ در حدود ۴٫۵ میلیون تومان می باشد.

جهت نیاز به هرگونه مشاوره فنی و خرید دتکتورهای میله ای لطفا با کارشناسان شرکت حامی تجهیز تماس حاصل فرمایید.